Политика за приватност

 

Ефикасно Датум: 1 декември 2018

 

Вашата приватност е важна за Minew па ние сме развиле Политика на приватност, која опфаќа како ние ги собираме, употреба, открие, и трансфер на вашите лични податоци. Земаме вашата приватност сериозно, како што го правите, и ќе наплати само потребните информации за да ви овозможи со најдобрите искуство.

 

Како ќе ги видиш нашата политика, имајте на ум дека тоа се однесува на Шенжен Minew технологии копродукции, Ltd

 

( "Minew", "ние", "нас") сајт, мобилни апликации, и сите други поврзани услуги кои ги нудиме ( "Услуги").

 

 

1. Информации Minew Собира

 

Во оваа Политика на приватност, терминот "лични податоци" значи секоја информација која се однесува на идентификувано или може да се идентификува физичко лице; препознатливо лице е оној кој може да се идентификува, директно или индиректно, особено со упатување на име, идентификационен број, или во одредени околности, информации за локацијата, IP адресата или единствен идентификатор доделен на секоја Minew уред. Поточно, ние ги собира следниве информации од вас, кои може да вклучуваат лични информации.

 

A.Placing наредба

 

i. Контакт информации

 

Кога ќе го поставите на една цел на нашиот веб-сајт, ќе треба да се обезбеди е-мејл адреса, име и презиме и адреса на превозот.

 

ii. Информации за исплата

 

Со цел да ја заврши својата цел на нашиот веб-сајт, ќе треба да се обезбедат информации за исплата, како што вашата кредитна картичка или PayPal сметка. оваа информација е потребна со цел да се процесира вашата цел и не се чуваат на нашите сервери.

 

Б. Пријавување за мобилен стан

 

Ќе треба да го користите валидна email адреса и да се создаде лозинка за да отворите сметка за услугите на апликации Minew. Можете да изберете дали или не сакате да се обезбеди вашиот прв и последен име.

Ние не се изложуваат на вашите лични информации на други корисници или направат достапни информациите за вашата сметка на трети страни (во секој поглед) кои можат да се идентификуваат без ваша претходна согласност.

 

C. Поврзување со Социјални мрежи

 

Кога ќе се создаде сметка Minew, може да биде во можност за да се поврзете и да комуницирате со социјалното вмрежување услуги на трети лица ( "Социјална мрежа)"), како што се Фејсбук или Твитер. Ако одлучите да се поврзете социјална мрежа при користење на нашите услуги, ние им е дозволено да собираме лични информации кои веќе сте се објавени на вашиот профил на социјалната мрежа. Можете да управувате со оваа информација во прилагодувањата за приватност на секоја социјална мрежа.

 

 D.Information од вашето користење на услугите

 

i. Minew проект, име и фотографија

Кога ќе го активирате Minew апликации, единствен идентификатор (или Minew проект) ќе бидат поврзани со вашиот профил. Ако одберете да го името на вашата Minew или да додадете слика на тоа, оваа информација ќе бидат вклучени во вашиот профил.

 

ii. Информации за локација

Minew е дизајниран да ви каже каде се вашите елементи. За да го направите тоа, тоа е потребно да се соберат податоци за Вашата локација. Ние го користиме терминот "Локација информации" да се однесуваат на комбинирани податоци за локација на вашиот телефон или уред, и вашиот Minews.

 

Додека апликација се извршува на Вашиот уред, тоа периодично пренесува информациите за локација. Ова ни овозможува да се покаже вашата локација и на последното место на вашиот Minew беше виден на Вашиот уред. Таа е една од основните начини Minew ви помага да најдете вашиот изгубени предмети.

 

Ние исто така може да се соберат и да се ажурира информациите локација за вашите Minew анонимно од други корисници Minew кои се работи на стан во Bluetooth опсегот на вашиот уред. Ние го правиме ова за да ви овозможи со најновите и точни локација на вашиот Minew, дури и ако тие се надвор од опсегот на Bluetooth уреди. Информации за локација се пријавени анонимно и не го идентификува сопственикот на Minew на другите.

 

Ако користите компјутер, телефон или друг уред да ја посетите нашата веб страница или на центарот за помош, ние ги користиме на IP адресата на тој компјутер или уред за да се утврди приближна локација. Ние го правиме ова, така што ние може да ви обезбеди со подобра услуги на клиентите искуство.

 

Ние ги користиме вашите информации за локација да се обезбедат услуги и може да го користат на локација Информации за промоција на услуги или да ви обезбеди со понуди. Сепак, на локација на информации никогаш нема да се дели со други корисници освен ако не изберете да го споделат преку нашите услуги.

 

iii. Мобилна апликација Користење на информации

 

Ние ги пратите на кој начин и колку често ги користите нашите услуги. Ние, исто така се соберат некои информации дека вашиот мобилен уред ги праќа кога ќе го користите за услуги. Ова ги вклучува информации како што се моделот на Вашиот уред, тип на оперативен систем, верзија, и датумите и времето на вашите барања. Ние ги користи овие информации за да ви овозможи со оптимални услуги и поддршка, и да собира анонимни статистички податоци кои ни помагаат да се разбере нашата база на корисници.

 

 E.Information собрани преку услуги за поддршка Minew е

 

Ние обезбедуваме услуги за поддршка преку разговор во живо на нашата веб страница, барањето е-мејл поднесоци, снимен излезни телефонски повици и директна е-мејл. Ние собираме лични информации ќе можат да изберат да им обезбеди на нашиот тим за клиенти во процесот. Ова вклучува, но не се ограничени на: вашето име, email адреса, телефонски број и адресата. Ние може да се користи и обработува вашите лични информации, вклучувајќи информации за локацијата, да се справи со вашето барање за поддршка и да се обезбеди најдобра можна поддршка.

 

 

2.Cookies и други веб технологии

 

А. Колачињата

 

Cookies се мали текстуални фајлови кои се поставени на хард дискот од вашиот компјутер или на меморијата на вашиот мобилен уред - ако вашиот интернет пребарувач е поставена да прифаќа колачиња. Како и многу други онлајн сервиси, колачи и други алатки како нив да ни помогне да се соберат и да се разбере како да го користите нашите услуги.

 

Иако повеќето интернет пребарувачи автоматски прифаќаат cookies, можете да ги промените прилагодувањата или користете трети лица алатки да ве прашува пред прифаќање колачиња од веб-сајтови се одлучите да ја посетите, или да го одбие колачиња заедно. Можете дури да ги избришете преку вашиот интернет пребарувач. Повеќето пребарувачи, исто така, имаат поставувања, за да ги спречи да прима нови колачиња, да ве извести кога ќе примите нова куки, или да го избришете или оневозможите колачињата заедно. Меѓутоа, некои делови од нашите услуги може да не работат за вас, ако сте ги деактивирале cookies.

 

Б. Како ние ги користиме cookies

 

Ние ја користат технологијата колаче во различни начини да се помогне да се направи полесно за вас да ги користат нашите услуги. На пример, ние ги користиме cookies за да ви се сеќавам кога ќе се вратат на нашиот веб-сајт, да се идентификуваат кога ќе се пријавите во, се идентификувате вашиот пристап, да ги пратите на вашиот во стан наведени параметри или избори, наменска содржина за вас или географски регион, прикажување на персоналните историјата на прелистување, и / или да се обезбеди одредена техничка поддршка.

 

Ние исто така може да користи cookies за да се измери употреба сајт, спроведе истражување и дијагностика за подобрување на производите и услугите што ги нудиме и да ни помогне да се анализира општите веб сообраќај.

 

Колачињата ги користиме истекува по тие ќе ги исполнат нивните цели. Некои колачиња истекува кога ќе го затворите вашиот интернет пребарувач (на пример, колачињата за сесија) или по одреден период на време (на пример, упорни колачиња). истекот на времето на колачиња, кои се поставени од страна на трети страни (објаснето подолу) се одредува од страна на трето лице, а не нас.

 

C. Web Beacons

 

Web beacons (исто така познат како веб грешки, пиксел тагови или јасно GIFs) се мали графика со единствен идентификатор кој може да се вклучи на нашите услуги за повеќе намени, вклучувајќи ги достави или комуницира со колачиња, да се следи и мери ефикасноста на нашите услуги , да ги следи колку посетители видите нашите услуги, како и за следење на ефикасноста на нашите рекламирање. За разлика од колачиња, кои се зачувани на хард дискот на корисникот, веб-ознаки обично се вградени невидлива на веб страници (или на e-mail).

 

Д. Не следи

 

Додека нашата веб страница и Minew апликации во тоа време не го признаваат автоматски сигнали прелистувач во врска со механизмите за следење, како што се "Не следи" инструкции, генерално може да ги изразат своите параметри приватност во однос на употребата на повеќето колачиња и слични технологии преку вашиот веб прелистувач, како што е наведено погоре.

 

 

3. Трета партија услуги

 

Понекогаш Minew користи услуги на трети лица, како што се одредени услуги понудени од страна на Фејсбук, Google. Овие надворешни услуги, исто така, може да собира лични информации за вас и вашето онлајн активности.

 

Тие, исто така може да се одржи на cookies на вашиот хард диск или меморија на вашиот мобилен уред или користете веб радиофарове да се соберат или да добиваат информации од услуги и на други места на интернет и ги користат тие информации да се обезбеди анализа и да наведете реклами. практики на информации од овие надворешни услуги не се опфатени со оваа Политика на приватност. Ние не може пристап, ниту (ние) имаат никаква контрола над, колачиња или други веб технологии што може да се користи.

 

А Веб Анализа на услуги

 

Ние може да го користат услуги за веб анализа на трети лица да се соберат не-идентификување на информации да се измери колку клиенти во вкупен комуницирате со нашиот сајт. Овие услуги може да користи cookies или други веб технологии за да се соберат информации за користењето, кои се исти со IP адреса, за да ни помогне да се анализира како нашите корисници ги користат нашите веб-сајт и некои делови од апликации Minew. Ние собираме овие информации со цел да се подобри целокупното искуство на нашите услуги за нашите корисници.

 

Ние користиме Google Analytics, услуга обезбедена од страна на Google, Inc, (кои ги користиме) за да се соберат информации за тоа како корисниците и посетителите се вклучат со нашиот сајт и услуги. За повеќе информации за Google Analytics, ве молиме посетете ја  www.google.com/policies/privacy/partners/.

 

Ние исто така користиме Mixpanel да ни обезбеди податоци и анализатор во врска со вашата интеракција со нашите услуги. Може да се вратиш на автоматско задржување на податоци Mixpanel е собрани при користење на услуги од страна посета на  https://mixpanel.com/optout/ . Да ги пратите одлучат испис, Mixpanel користи упорни тргнете куки поставени на вашиот уред. Ве молиме имајте предвид дека доколку добие нов компјутер, се инсталира нов интернет пребарувач, избрише или на друг начин да ја смени колачето на прелистувачот (вклучувајќи ги и надградба на одредени прелистувачи), можете да го исчистите колачиња Mixpanel тргнете.

 

Овие надворешни услуги исто така може да се соберат информации за вашата употреба на други веб-сајтови со текот на времето. Бидејќи ние не водат какви било лични информации кои ги доставувате до нас во рамките на стан информациите што ги чувате во рамките на софтвер за трети лица анализатор, овие дополнителни информации се анализира само на начин кој не може да се идентификуваат.

 

Б. Мерење услуги и за рекламирање Насочване

 

Ние може да го користат алатки понудени од страна на услуги на трети лица, како што се Фејсбук, за да испратите податоци за активностите на корисниците преземање на услуги. Овие услуги на трети лица можат да ги користат овие податоци за да се обезбеди мерење услуги за Minew или да наведете реклами. Можете да се вратиш на собирање и употреба на информации за насочување со одење реклама  http://www.aboutads.info/choices  или  http://www.youronlinechoices.eu/.

 

C. социјалните додатоци и социјална Додатоци

 

Ние може да го користат социјалните додатоци, додатоци и други карактеристики (секој, "Социјална Функција") кои се достапни од страна и / или пристап на трети страни Социјални мрежи. Овие социјални функции им овозможи на овие социјални мрежи за да поставите cookies на вашиот пребарувач и да се соберат некои информации, кои можат да бидат поврзани со вашето име и личен профил на социјалната мрежа.

 

Овие социјални функции се користи исклучиво од страна на соодветните социјални мрежи, а нивните услуги, а ние препорачуваме внимателно да ги прочитате нивните политики за приватност пред да одлучите да ги користите. Ние немаме контрола над или пристап до информациите собрани, складираат или се користи од страна на таквите социјални мрежи, и практиките на информации како социјалните мрежи не се опфатени со оваа Политика на приватност.

 

Ако не сакаат да се дружат сите информации собрани преку приклучоци, графички контроли и / или на други функции со вашите лични информации за сметката социјална мрежа, ќе треба да се воздржат од користење на овие социјални функции и одјавите од вашата сметка на социјалната мрежа пред посетата на нашите услуги.

 

 

4. Ние не сме одговорни за содржините на трети лица веб-страниците

 

Нашите услуги може да содржи линкови до веб-сајтови и услуги кои се во сопственост или управувани од страна на трети страни (секој, "Трето-партиски сервис"). Секоја информација што ќе обезбеди или да вршат услуги на трети лица, или кои се собрани од страна на Службата на трети лица, е предвидено директно на сопственикот или операторот на услуги од трети лица и е предмет на политика на приватност на сопственикот или операторот. Ние не сме одговорни за содржината, приватноста и безбедноста практики и политики на било која трета страна служба. За да ги заштити вашите податоци ви препорачуваме да внимателно да ги видиш политики за приватност на сите трети лица услуги што ќе им пристапите.

5.We употреба и ги откриете вашите лични информации за да обезбеди, да се подобри, и промовирање на нашата услуги

А. Како ги користиме вашите лични податоци (ПИ)

 

Ние може да го користат вашите лични податоци и информации за локација за да ви обезбеди со подобра услуга, подобрување на квалитетот на нашите производи и услуги, како и промовирање на нашите услуги. Ние ги користиме и обработиме вашите лични податоци и информации за локација за да се создаде анонимни, статистички и збирни извештаи на податоци каде што индивидуалните корисници не се идентификувани.

 

Б. Како ги откриете вашите лични информации

 

Minew користи трети лица услуги и софтверски решенија, вклучувајќи веб-хостинг и други облак-базирани услуги, за да ви овозможи со најдобар можен искуство. Ние може да ги споделите вашите лични податоци (вклучувајќи го и вашиот Локација информации и вашиот Minew уреди Локација информации) со нашите обезбедувачи на услуги или филијали (на пример, облак-базирани и хостинг услуги, даватели на техничката служба, консултанти, пошта превозници, комуникација агенции и поддршка на корисниците на давателите на услуги) со цел да се обезбедат, да се подобри и да се промовира услуги во наше име.

 

На пример, ние може да открие лични информации на нашите даватели на услуги со цел да им се овозможи да комуницира со вас во наше име. Ние исто така може да се открие лични информации за давателите на платформа, како што се Фејсбук, со цел да се овозможи такви даватели да им служи на реклами и промоција на услуги во наше име на таквите платформи. До најголем можен степен, вашите лични информации ќе се чуваат во хеширана или криење форма.

 

Ние нема да ги споделите вашите лични информации со трети лица, освен во дискутирано погоре околности.

 

C. Како ги користиме Де-идентификувани информации

 

Може да ги споделиме со трети страни, вклучувајќи ги и рекламни и даватели на услуги, анонимни, збирни податоци собрани за вас и другите корисници, како што се де-идентификувани демографски информации, де-идентификувани информации за локацијата, како и информации за компјутерот или уредот од кој пристап Услугите.

 

 

6. Ние може да го користат и да ги откриеме вашите информации за нашата заштита и заштита на другите

 

А. Како ги користиме вашите лични информации

 

Ние може да се користи и обработува вашите лични информации, вклучувајќи информации за локација за да се спречи измама, проневера, прекршоци, кражба на идентитет и други нелегални активности и злоупотреба на нашите услуги.

 

Б. Како ги откриете вашите лични информации

 

Како и другите компании, ние може да ги откриете вашите информации на владата или за спроведување на законот функционери или приватни лица, како ние, во нашата сопствена дискреција, дека е неопходно да (i) во согласност со закон, регулатива или правно барање; (Ii) се заштити безбедноста на кое било лице; (Iii) на потенцијални прекршувања на нашата Политика на приватност и услови за користење; (Iv) да се испита измама, безбедносни или технички прашања; или (v) заштита на правата на Minew или имот, нашите вработени, корисници и на јавноста.

 

Покрај тоа, ако ние се стекнати од страна на трети лица, како резултат на трансакцијата како што се спојување, стекнување средства или продажба или ако нашите средства се стекнати од страна на трето лице, во случај да одиме надвор од бизнисот или банкротирале, некои или сите од нашите средства - вклучувајќи ги и сите информации собрани од или за вас - можат да бидат откриени или пренесува на стекнувачот на трети лица во врска со трансакцијата.

 

 

7. Вие може да ги менувате вашите информации

 

Можете да пристапите и менувате вашите информации за контакт, како што се вашето име, email адреса или телефонски број, во рамките на услуги, или со контактирање на нас во  info@minew.com . Ве молиме имајте во предвид дека Локација на информации поврзани со вашата сметка е суштински дел од нашите услуги и да не ќе бидат во можност да го менувате. Меѓутоа, ако не сакаат да ги користат вашите информации за локација, може да ги избришете со бришење на вашиот профил со користење на процесот утврдени во Дел 8 подолу.

 

 

8. Вашиот профил може да Избришани на Ваше барање

 

Ако сакате да ги избришете вашите лични информации, информации за локација и вашата сметка, ве молиме контактирајте не на  info@minew.com  со вашето барање. Ќе се преземат чекори за да ја избришете вашата информации веднаш штом ќе може, но некои информации може да остане во архивирани / сигурносни копии за нашата евиденција, или како што се бара со закон.

 

Ве молиме имајте предвид дека, сепак, ако го избришете вашите лични информации, информации за локација и сметка, информации за локацијата поврзана со секој активен Minew се уште може да се собираат анонимно од други корисници Minew кои се работи на стан во Bluetooth опсегот на вашиот уред. Сепак, со оглед на вашите лични податоци ќе бидат избришани, сите нови информации за локацијата на која се собираат повеќе нема да бидат поврзани со вашите лични информации. Може да се ослободите од Minew на локалната установа или контакт за клиенти со е-отпад во  info@minew.com  за повеќе информации.

 

 

9. Лични информации испратени до нашиот блог и форум на заедницата се јавни

 

Ако одберете да ја поднесете вашата Minew успешна приказна или коментар на нашиот блог ( "фидбек"), треба да знаете дека какви било лични информации ви ги достават таму може да се прочита, собрани, или се користи од страна на други корисници на тие блогови, и може да се користи за да се ви испрати несакани пораки.

 

Ние не сме одговорни за лични информации ќе изберат да се обезбеди во вашиот Повратни информации или за било која содржина или комуникации што ги добивате како резултат на споделување на таквите информации.

 

Да побара отстранување на вашите лични информации од нашиот блог или Minew успешна приказна, ве молиме контактирајте не на  info@minew.com .

 

 

10. комуникации

 

Ние може периодично да ви испрати промотивни билтени и пораки. Ние ви даде можност да се откажете од нив со по отпишување инструкциите дадени во пораките што ги добивате. Одредени комуникации, како платежна информации и надградби се неопходни за да се добие, така да не ќе бидат во можност да се вратиш на оние комуникации.

 

 

11. Меѓународен трансфер

 

Вашите лични информации може да се пренесе, а се одржува на компјутерите се наоѓа надвор од вашата држава, провинција, земја, или други владини надлежност, каде што законите за приватност не може да биде заштитен како оние во вашата јурисдикција. Ако сте се наоѓа надвор од САД и да изберат да обезбеди лични информации за нас, ние може да ги пренесе вашите лични податоци на САД и го обработи таму.

 

 

12. Земете безбедност Сериозно

 

Ние спроведување на различни системи, апликации и процедури за да се обезбеди вашите лични информации, со цел да се намали ризикот од кражба, штета, загуба на информации, или неовластен пристап, откривање, промена или употреба на информации. Ве молиме да се свесни дека, сепак, дека овие мерки не може целосно да ја гарантира безбедноста на вашите лични информации. Затоа, иако се големи напори да ги заштити вашите лични информации, ние не може да гарантира и не може разумно да се очекува дека нашите бази на податоци ќе бидат имуни од било малверзации, дефекти, незаконско преминување или пристап, или други видови на злоупотреба и злоупотреба.

 

 

13. Вие сте одговорни за одржување на точноста и доверливоста на Вашата е-маил адреса и лозинка

 

Вие сте одговорни за чување на тајноста на вашата лозинка на сите времиња. Ние препорачуваме употреба на моќна лозинка која не ги делат со други услуги.

 

Ако мислите дека на безбедноста на вашата сметка е компромитиран, Ве молиме да ја смените вашата лозинка веднаш преку веб-страницата Minew или преку вашата Minew апликации. Исто така можете да не контактирате на  info@minew.com  за помош.

 

Вие сте одговорни за обезбедување на е-мејл адреса поврзани со вашата сметка е точна. Ние ги користиме дека е-пошта за да ве контактираме за надградби на услуги, промени во нашата политика, како и активности сметка како што се барањата за ваша информација или лоцира обиди на вашиот уред. Minew не е одговорен за пренос на личните податоци на трети лица, како резултат на корисник обезбедување на погрешна е-маил адреса.

 

 

14. Ја објавите ажурирања на нашата веб страница кога оваа политика Промените

 

Ние имаме право да се промени нашата политика за приватност во било кое време. Ако има било какви промени на оваа Политика на приватност, тие ќе бидат објавени на веб страната, во стан Minew и испратени до најновите e-mail адреса што се предвидени за нас (ако е применливо). Сите промени ќе бидат ефикасни дваесет дена по нивното првично објавување, или откако беше испратен на е-пошта (или кој било датум е подоцна). Ние ќе го направи било итни промени со цел да се усогласат со законските барања.

 

Ако се противат на било кој од промена на оваа Политика на приватност, мора да престане со користење на нашите услуги и може да ни побара да се избришат вашите лични информации. Било информации кои се собрани преку нашите услуги се опфатени со политиката за приватност во сила во времето кога таквите информации се собрани.

 

 

15. Нашата политика кон децата

 

Нашите услуги не се насочени кон деца под 13 години, а ние не намерно да земе лични податоци од деца под 13. Ако ние учиме дека ние сме собрани лични информации на едно дете под 13 години, ние ќе преземе чекори за да ги избришете овие информации од нашите додадени фајлови: веднаш што е можно.

 

 

16.Privacy прашања

 

Ако имате било какви прашања или проблеми во врска со Политика на приватност или обработката на податоци Minew, ве молиме  Контактирајте не info@minew.com  или по пошта.

 

Minew може да ја ажурира својата Политика за приватност од време на време. Кога ќе ја смени политиката во материјален поглед, известување ќе бидат објавени на нашата веб-сајт заедно со ажурирани Политика за приватност.

 

Корпус I, Gangzhilong наука парк Qinglong патот, Окружниот Longhua, Шенжен 518109, Кина

 

WhatsApp Online Chat !