banner07

капацитети

Добредојде на сите OEM / ODM проекти. Minew има искуство, способност и R & D ресурси да се направи било RF врз OEM / ODM проекти блескав успех! Minew е професионална производител на клуч со способноста да се донесе вашата концепти и идеи во сигурно решение. Minew работи со многу стартап и топ-класа корпорации во сите фази на дизајнот и производството, од концепт до finishment да се донесе производи индустрија ниво и услуги со додадена вредност за вас.

10+years: We have over decades experience working on RF Products manufacturing
50+ R&D Engineers: We have a prefessional R&D team with over 50 engineers
40+ Sales Team: We are a sales management team with 40 members.
80+ Countries: Our customers are from more than 80 countries.
200+ Employees: There are over 200 employees in our company.
50+ Patents: We have got nearly 50 patents for our current products and technology
500+ OEM Products: We have completed more than 500 OEM/ODM products over the past years.
30,000+ daily output: We have very flexible production capacity with 30K units daily output.
Custom labeling
100% Inspection

Со цел да се задоволи побарувачката на пазарот и да се обезбеди оптимизиран клуч решенија, Minew нуди висок стандард ниво на кориснички дизајн и производство на услугата. процесот на дизајн и производство се прикажани подолу.

Чекор 1. Концепт дизајн

 • Прашање за истражување
 • спецификација за одобрение

Minew тимот на проектот да се слуша и да разговараат со клиенти за нивните барања, а потоа се обезбеди комплетно решение за нив. Во оваа фаза, нашиот тим за проектот ќе испорача два документи:
1. Спецификација на производ кој одобрен од страна на клиентите;
2. Време распоред, проценетите трошоци единица

Чекор 2. Хардвер Дизајн

 • шематски дизајн
 • PCB распоред
 • PCB одлуки

Обично, тоа ќе трае од 2 до 4 недели за шематски дизајн, PCB распоред и донесување на плочка. Нашиот тим ќе испрати шематски и распоред изворна датотека за клиентите ако е потребно. Во оваа фаза, тимот на проектот Minew ќе одржи од 3 до 5 PCBA (собранието PCB) единици за товарење на фирмверот, тестирање на функцијата и домување собранието.

Чекор 3. Мувла Алатка Дизајн & Алатка одлуки

 • 3D дизајн
 • Машински Дизајн
 • алатка одлуки
 • инјектирање

Minew тимот на проектот ќе им обезбеди на клиентите со неколку различни 3D дизајни за опции. После тоа, тимот на проектот ќе дизајн на механички и алатка одлуки согласно избраниот 3D дизајн. На сцената, нашиот тим за проектот ќе испорача 3 до 5 комплет единици кои се вбризгува со алатката. Оваа фаза обично трае 4 до 6 недели.

Чекор 4. фирмверот / софтвер за дизајн

 • UML создавање
 • код програмирање
 • Интерфејс и веб дизајн
 • Мобилен стан дизајн

Во овој чекор, тоа ќе трае 4 до 8 недели за целиот процес. Ние ќе ја испорача firmware-и софтвер (мобилна апликација за Андроид и iOS) кои целосно ги исполнуваат барањата на клиентите.

Чекор 5. Пакет Дизајн

 • уметност Дизајн
 • Изработка на примерок

Ние обезбедуваме различни дизајни пакет за корисниците да одберат и ќе ја испорача 3 примероци во рок од 1 до 2 недели.

Чекор 6. Текара

 • Извор компоненти
 • Врв за лемење
 • програмирање
 • Собранието
 • интегриран тест

Ние сме одговорни за креирање и тестирање на прототипови, и ќе ја испорача 3 до 5 заврши прототипови со извештај од тестот.

Чекор 7. сертификација

 • Пред-тест
 • формално испитување
 • сертификати

Minew има независна лабораторија која им помага на нашиот проект тим направи многу пред-тестови за производите. По претходно помина тестот, ќе обезбеди 3 единици примерок за финалниот тест. Стапката на предавање е поголем од 99% и ќе трае 2 до 5 недели за да се добие сертификати.

Чекор 8. Производство

 • Судскиот Производство
 • масовно производство
 • контрола на квалитет

По поднесување на сите технички детали на одделот за производство и квалитет, производство на судењето ќе почне пред масовно производство.

Чекор 9. Испорака

 • Изрази
 • Авионски превоз
 • Поморски Транспорт

По сите чекори, првата група на готовите производи ќе бидат доставени до клиентите со брз и сигурен транспорт решение по ниска цена. Други превозот метод исто така може да бидат прифатени базираше на ситуации.

објекти

Како водечки дизајнер и иноватор, Minew сопственост напредни лабораторија, која се состои од голем број на high-end опрема радиофреквенции тестирање.
Button press life machine
Button press life machine
Friction abrasion Testing Machine
Friction abrasion Testing Machine
laser engraved machine
laser engraved machine
Programmable Temperature Humidity Chamber
Programmable Temperature Humidity Chamber
Wave Soldering Machine
Wave Soldering Machine
Software Programming tool
Software Programming tool
Vibration tester
Vibration tester
Солта тестер
Солта тестер

производство Површина

Ги опфаќа 5.000 квадратни метри, Minew лабораторија има најновите производствени капацитети, кои ни помагаат да целосно во служба на бизнисот OEM / ODM и да се обезбеди висок квалитет на производите. Minew има најнапредните SMT собранието линии и оптички системи инспекција. Фабриките се наоѓа во Шенжен и Dongguan и сите производствени капацитети се сертифицирани од страна на ISO9001 и TUV.
 • factory building
 • finished product storage area
 • production line
 • soldering line
WhatsApp Online Chat !